Na dobrej lawecie można holować prawie wszystko

laweta SzczecinLaweta to pojazd specjalnego zastosowania. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że laweta to nie tylko pojazd używany przez pomoc drogową do transportowania auta po wypadku lub awarii. Pomoc drogowa holuje, wyciąga z rowów, stoków, zboczy, jezior nie tylko małe - jak samochody osobowe, ale również te większe - jak auta dostawcze, ciężarówki oraz te całkiem wielkie - jak TIR, autobus, autokar itp.. Nie należy zapominać, że na piętrowej lawecie wozi się również nowe samochody, które z produkcji jadą do salonów samochodowych.

autoholowanie Szczecin, przewóz motorówkiCzasami jednak zdarzają się sytuacje, że mamy do przewiezienia "coś" zupełnie innego niż samochód i nie wiemy po kogo zadzwonić, aby nam to przewiózł. Wtedy zaczynamy się zastanawiać, kto nam to przewiezie. Może nasz sąsiad nam pomoże - on ma takie duże auto? Nie? No to może zadzwonić po bagażówkę? Albo może wezwać specjalistyczny pojazd transportowy? Tylko jaki... a z resztą, po co - to zaledwie "parę metrów" i droga osiedlowa, więc mogą nie dać rady, bo to zazwyczaj duże i ciężkie maszyny... |jr70789| Więc do kogo dzwonić w sytuacjach, gdy chcemy przewieźć np. łódź z hangaru na brzeg, albo wózek widłowy z hali na halę, czy przyczepę kempingową, ciągnik, albo kosiarkę traktorek?

Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest wezwanie pomocy drogowej! Pomoc drogowa dysponuje różnego rodzaju sprzętem, lawetami, dzięki którym zaholowanie tego "czegoś" nie będzie stanowiło problemu. Poza tym pojazdy pomocy drogowej są przystosowane do jazdy po różnych nawierzchniach, w różnych warunkach i nie ma znaczenia, czy to będzie wąska droga na osiedlu w Szczecinie, czy dojazd na pole, wzgórze lub dolina - pomoc drogowa da radę.

Wszystko to, czego nie da się łatwo samodzielnie przewieźć z miejsca na miejsce da się przewieźć na lawecie!